Ana Sayfa | Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Ürün garanti kapsamı süreleri, ürünlerin cinsine ve kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda yakıt deposu, hava tüpleri, takım sandığı gibi ürünler için garanti kapsamı 2 yıl, yağ deposu için 1 yıl ve çelik kapı grubu için 2 yıldır.

Ürünler kullanım alanlarından; sertlik, yoğunluk, dayanıklılık, şekillendirilebilirlik, kesme mukavemeti gibi daha  bir çok özelliklere göre farklı kullanım amaçlarına uygun olarak alüminyum, çelik ve paslamaz çelik olarak üç ana gruptan oluşmaktadır.

400 derecenin üzerindeki ısıya dayanıklı ve uzun ömürlü ihtiyaçlar için çelik malzeme kullanımı tercih edilirken, ısı dercesi 400’ün altında olan ihtiyaçlar için alüminyum kullanımı tercih edilmektedir. Ayrıca alüminyum diğer metallere göre daha güçlü bir iletken maddedir bu yüzden genellikle yüksek voltajlı enerji hatlarında kullanımı gerçekleştirilmektedir.

1965 senesinde yakıt depolarıyla başlayan üretim hayatımız son 10 yılda farklı sektörlerle devam etmektedir. Bu bağlamda tank üretiminden, Tel Raf Sistemlerine; Teşhir Ekipmanlarından, Standlara; Soğuk Hava Depolarından, CNC Tel Bükme ve Özel İmalatlara kadar üretim hizmeti vermekteyiz.

Üretimde sağladığımız güçlü referanslarımız ve uzman ekibimizle SMTR Group olarak farklı sektörlerde bulunan tüm projelere uygun özel üretim tankı hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

55 yılı aşkın üretim deneyimimiz ve uzman ekimizle SMTR ve SHT ISO / TS 16949: 2009, ISO 9001: 2008, ISO 14001: 2004, ECE-R34, Q1, OHSAS 18001: 2007, EN ISO 3834-2: 2005, sertifikalarımız sayesinde benzersiz ve son derece yenilikçi ürünlerle başta Almanya olmak üzere 6 ayrı kıtada 25 farklı ülkeye ihracat yapıyoruz.

6 farklı kıtada 25 farklı ülkeye ihracat yapmamızdan dolayı sevkiyat türlerimiz her ülke için farklılık göstermektedir. Bu bağlamda kara yolu, deniz yolu ve zaman zaman numune gönderimleri için uçak kargo ile sevkiyat yapmaya devam etmekteyiz.

Sevkiyata hazırlanan ürünler, paketlemede cinsine ve hacmine göre farklılık gösterebilmektedir. Bu esnada ürünlerin paketleme şekline müşterilerimiz ilebirlikte karar veriyoruz. Ürün cinsine göre kutu koli içerisinde veya palet üzerinde streç film şeklinde korunaklı olarak güvenle sevkiyatı gerçekleştiriyoruz.

İhracatta kullanılacak olan ahşap ambalaj malzemelerinin izin belgesi olarak adlandırılan ısıl işlem görmüş paletler, izlenebilirlik işareti ile işaretlendikten sonra sevkiyata hazır hale getirilerek kullanılmaktadır.

55 yılı aşkın çalışma süremizde edindiğimiz güçlü ortaklıklar sayesinde yurtdışında belli başlı ülkelerde distribütörlük verdiğimiz ve uzun yıllardır çalıştığımız firmalarımız bulunmaktadır.

Hazırlanan ürünlerimiz cinsine ve yapısına göre uygun olacak şekilde farklı yöntemlerle markalanmaktadır. Bunlar arasında;

  • Lazer ile markalama
  • Atış ile markalama
  • Damla sticker ile markalama olarak yer almaktadır.

Ürünlerimizin  garanti kapsamını detaylı bir şekilde takip edebilmek, ürün üretimi ve cinsi hakkında yer alan ayrıntılı bilgilere ulaşabilmek ve aynı zamanda ürünün bize ait olduğunu anlayabilmek adına barkod ile ürün tanıma sistemi kullanmaktayız.