Ana Sayfa | Hakkımızda

Hakkımızda

SMTR GROUP Türkiye’nin otomotiv sektöründe alüminyum paslanmaz ve çelik şekillendirme konusunda uzman kadrosu ile EU sertifikalı ve OEM standartlarına uygun nitelikli üretim anlayışına gönül vermiş en köklü şirketlerindendir. Öncelikle 58 yılı aşkın bir deneyime sahip olmaktan gurur duyuyoruz.

SMTR Group Simetri Tank bünyesinde öncelikli olarak Yakıt Tankı, Hidrolik Yağ Tankı, Su Tankı, Alüminyum Hava Tüpü, Alüminyum ve Çelik Takım Sandığı ve Yemek dolabı yer almaktadır. 

Simetri Raf ile birlikte Tel Raf Sistemleri, Teşhir Ekipmanları, Standlar, Soğuk Hava Depoları, CNC Tel Bükme ve Özel İmalatlarıyla da sektöre hizmet vermeye başlamıştır.
2004 senesinden günümüze büyümeye çelik kapı imalatıyla devam eden SMTR Group yüksek teknolojili çelik kapılar ve yüksek kalitede yangın kapıları üretmeye başlamıştır. 
Son 10 yıldır farklı sektörlere giriş yapan SMTR Group www.meyvesepeti.com ile gıda ve hizmet sektöründe de hizmet vermeye devam etmektedir.

Son olarak Mobilya sektörüne giriş yapan SMTR Group, mobilya koltuk grubu iç metal aksamları, mobilya ayakları ve küçük metal parçalar ile mobilya parçaları üretimine de başlamıştır.

about-us-content-img

SMTR Group’un fabrikası Düzce’de toplam 30.000 m² alana inşa edilmiştir.

Merkez ofisi İstanbul’ dadır.

Ürün mühendisliği ve Ar-Ge, önde gelen OEM şirketleriyle yakın bir şekilde çalışmaktadır.

Bu sayede performans, kalite ve güvenilirlik kavramları yenilikçiliği SMTR’nin vizyonu haline gelmiştir.

Ekibi, 20 Mühendis ve her biri kendi alanında uzmanlaşmış olan personelden oluşmaktadır.

smtr-hakkimizda-2

SMTR ve SHT ISO / TS 16949: 2009, ISO 9001: 2008, ISO 14001: 2004, ECE-R34, Q1, OHSAS 18001: 2007, EN ISO 3834-2: 2005, sertifikaları sayesinde benzersiz ve son derece yenilikçi ürünler ile başta Almanya olmak üzere 20’den fazla ülke ile ihracat yapmaktadır.

Türkiye’nin 2023’teki hedefine uygun olarak; üretim potansiyelini artırmak amacı ile üretim parkuruna, tam otomasyon kaynak robotları ve Ar-Ge amaçlı iş istasyonu geliştirme yazılımlarını eklemiştir.

Yeni sertifikalar alarak tüm müşterilerine daha iyi hizmet vermeyi planlayan SMTR Group, tüm planlama ve satın alma işlemlerini Malzeme İhtiyaç Planlama Yazılımı (MRP) Software ile kontrol etmektedir.

Just In Time (JIT) ve bunun gibi teslim şartlarının yerine getirilmesini sağlayarak Standart Modellerin, ihtiyacı karşılayamaması durumunda bütün üretim aşaması dokümantasyonunu ve arşivlenmesi sayesinde, modelden birçok model yaratabilme esnekliğine sahiptir.

Computer- Aided-Design (CAD) sayesinde, özelleştirilmiş ürünleri kolayca ve hızlıca üretebilmektedir.

Kalite Politikamız

 • “Minimum kusurlar” hedefine dayanarak sadece hata saptamak değil tüm bölümlerde hata önleme üzerine çalışmalar yapmak ve önlemler almak.
 • Kusursuz ürünler üretmek.
 • 16 TS16949 tarafından istenen yüksek standartlar Kalite Kontrol Bölümü çalışmalarının yakın takipçisi olmak ve kontrol etmek.

Misyonumuz

 • Üretmek için en son teknolojileri kullanmak.
 • Uzun vadeli müşteri ilişkisini güvence altına almak için, doğru ve zamanında teslimatı sağlamanın yanı sıra kalite, teknolojik ilerleme, güvenilirlik ve maliyet etkinliği konularında lider olmaya devam etmek.
 • Çalışan eğitimini sürekli tutup,proaktif olmaları için teşvik etmek.
 • Müşterilerine yenilikçi ve problem çözücü odaklı yaklaşmak.
 • Tam müşteri memnuniyeti sağlamak.
 • Pazardaki gelişmelere uygun olarak büyümek.

Vizyonumuz

 • Yurt içinde ve yurt dışında tüm sektörlerimizde yenilikçi üretim ile ön planda olmak.
 • Düşük maliyetle katı kalite standartlarında en yüksek müşteri memnuniyetini sağlamak.
 • Her zaman yeni teknoloji ve üretim inovasyonu ile birlikte kalite odaklı olmak. 

Rakamlarla SMTR Group

Tam 58 yıldır ilk günkü heyecan ve özenle üretiyor, kalitemizi dünyanın her yerine taşıyoruz.
 

58

Sene

6

Kıtada

5

Sektör

100+

Referans

200+

İstihdam